PROFILAKTYKA

Ważną rolę w działaniach „Flandrii” odgrywa profilaktyka zdrowotna. Skupia się ona na wspieraniu człowieka w jego prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu,działa także w kierunku minimalizowania zagrożeń czy niepożądanych zjawisk społecznych. W dziedzinie profilaktyki „Flandria” współpracuje z innymi organizacjami, wyspecjalizowanymi w danej tematyce oraz korzysta z wykwalifikowanych wolontariuszy.

Obecnie Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim działalnością społeczną w obszarze promocji zdrowia. Prowadzimy różnego rodzaju akcje profilaktyczne, które edukują obywateli.

Staramy się wychodzić do społeczeństwa, biorąc udział w różnego rodzaju festynach i eventach organizowanych na terenie Bydgoszczy i w okolicach, na których przeprowadzamy pomiary glukozy i kwasu moczowego we krwi, pomiary ciśnienia aparatami wykrywającymi arytmię, bądź migotanie przedsionków, czy też pomiary tkanki tłuszczowej. Tego typu badania przeprowadzamy również na terenie naszego sklepu medycznego, ale także jest możliwość udania się do siedziby partnera po wcześniej ustalonym terminie z koordynatorem regionalnym (tel. 664 631 470). Prowadzimy również badania podoskopowe – badania stóp, we współpracy ze specjalistą podologiem.

Badania w Kcyni

Festiwal Aktywności Kobiet – Babie lato

II Bydgoski festiwal Organizacji Pozarządowych

Jarmark Kujawsko – Pomorski

Kinesiotaping

Pomiary poziomu cukru i kwasu moczowego na terenie sklepu medycznego

Badania podoskopowe na terenie sklepu

Akcja „Zdrowie naszych przedszkolaków” – badania podoskopowe w przedszkolu

Badania w Nakielskim Domu Kultury

Badania wzroku w biurze koordynatora

Pomiary poziomu glukozy i cholesterolu podczas Bydgoskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych